Zarobki

Kasy fiskalne Warszawa- kto ma obowiązek ich stosowania?

Kasy fiskalne to powszechnie stosowane i znane urządzenia, wciąż jednak wiele osób zastanawia się, kto tak naprawdę ma obowiązek korzystania z nich w swojej działalności. Rozwiewamy te wątpliwości poniżej. 

Kasy fiskalne- kto ma obowiązek ich posiadania?

Kasa fiskalna jest urządzeniem umożliwiającym zapisywanie wszystkich towarów czy usług z asortymentu firmy i ewidencjonowanie wszystkich sprzedaży. Zgodnie z obowiązującym prawem, z kasy fiskalnej powinni korzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż towarów czy usług dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych. Co ważne, według wprowadzonych 1 stycznia 2022 roku zmian, przedsiębiorcy zobowiązani do korzystania z kas fiskalnych mają także obowiązek umożliwić swoim klientom zapłatę bez użycia gotówki. Brak kasy fiskalnej może wiązać się z surową karą. 

Jak działają kasy fiskalne online?

Kasy fiskalne online (także nazywane elektronicznymi) to rozwinięcie tradycyjnych kas fiskalnych, które umożliwiają elektroniczną rejestrację transakcji i przesyłanie danych bezpośrednio do organów podatkowych. Kasy fiskalne online są podłączane do internetu, co umożliwia im komunikację z centralnym systemem organów podatkowych oraz ewentualnie z firmą obsługującą system kas. Po dokonaniu transakcji, kasa fiskalna online generuje paragon fiskalny. W przypadku kas online, paragon ten jest przesyłany na serwer organów podatkowych w czasie rzeczywistym. Każda kasa fiskalna online jest przypisana do unikalnego numeru identyfikacyjnego, co pozwala organom podatkowym śledzić transakcje z danej kasy. Przedsiębiorcy korzystający z kas fiskalnych online mają dostęp do narzędzi online, które umożliwiają im monitorowanie transakcji, generowanie raportów oraz wgląd w bieżące informacje dotyczące sprzedaży.

Kasy fiskalne a drukarki fiskalne

Kasy fiskalne i drukarki fiskalne to dwa różne rodzaje urządzeń, choć oba są używane w procesie rejestracji i dokumentowania transakcji handlowych w celach podatkowych.  Kasa fiskalna to urządzenie służące do rejestrowania i sumowania transakcji handlowych, a także do generowania paragonów fiskalnych. Kasy fiskalne umożliwiają rejestrowanie cen towarów lub usług, obliczanie sumy transakcji, dodawanie podatku, a następnie drukowanie paragonu fiskalnego. Drukarka fiskalna natomiast to specjalne urządzenie przeznaczone wyłącznie do drukowania paragonów fiskalnych. Jej główną funkcją jest generowanie dokumentu potwierdzającego dokonanie transakcji w formie paragonu fiskalnego. Drukarki fiskalne są często używane jako składnik systemu kasy fiskalnej.

Kasy fiskalne Warszawa, jak i terminale płatnicze czy kasy online dostępne są w sklepie internetowym Multicom, oferującym nie tylko solidne kasy, ale także przeglądy okresowe.

 

Artykuł sponsorowany

0 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *