Kredyty

10 zaskakujących przedmiotów, które możesz wziąć w leasing

Samochód to najpopularniejszy przedmiot umowy leasingu, dlatego najczęściej kojarzy się z tą formą finansowania. Warto jednak wiedzieć, że w leasing można wziąć również wiele innych przedmiotów, czasami zaskakujących i nietypowych. Przedstawiamy niektóre z nich.

Rower elektryczny

Pojazd taki może przydać się zwłaszcza firmom z branży transportowej, gastronomicznej i usługowej. Można nim dojeżdżać m.in. do miejsca prowadzenia działalności, urzędów, banków czy klientów i kontrahentów. Rower elektryczny jest znacznie tańszy w eksploatacji w porównaniu z samochodem – przedsiębiorca oszczędza nie tylko na paliwie, lecz także serwisie czy ubezpieczeniu. Taki jednoślad pozwala znacznie szybciej i sprawniej niż auto poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Rower elektryczny to inwestycja przyjazna środowisku, dlatego firma może dzięki niemu budować pozytywny wizerunek.

Dystrybutor wody

Na leasing dystrybutora mogą zdecydować się m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty sportowe, przychodnie, biura, gabinety lekarskie, apteki, urzędy czy inne firmy usługowe. Przedsiębiorcy mają do wyboru dystrybutory butlowe i bezbutlowe. Można je wielokrotnie napełniać wodą, co pozwala ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów plastikowych. 

Panele fotowoltaiczne

Instalacja fotowoltaiczna znacząco ogranicza koszty energii elektrycznej w firmie. Największe korzyści z takiej inwestycji mogą osiągnąć przedsiębiorstwa, które zużywają dużo prądu zwłaszcza w ciągu dnia, kiedy świeci słońce. Mogą być to m.in. firmy z branży przemysłowej, rolno-spożywczej, handlowej, logistycznej, usługowej czy IT. Wykorzystywanie zielonej energii pozyskiwanej ze słońca jest zgodne z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), dzięki czemu firma zapewnia sobie korzyści wizerunkowe.

Oprogramowanie IT

W leasing można wziąć nie tylko fizyczne środki trwałe, lecz także oprogramowanie. Warto zainwestować zwłaszcza w nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają automatyzację procesów biznesowych, w tym księgowości, zarządzania, komunikacji, logistyki czy obiegu dokumentów. Specjalistyczne oprogramowanie komputerowe znajdzie zastosowanie praktycznie w każdej branży.

Wygodna sofa

Przedmiotem leasingu mogą być również meble biurowe, w tym sofa, która zapewni komfort klientom, kontrahentom czy pracownikom, a zarazem będzie wizytówką firmy. Przyda się zwłaszcza w restauracjach, kawiarniach, placówkach edukacyjnych, zakładach kosmetycznych i fryzjerskich czy innych punktach usługowych.

Sprzęt sportowy

Firmy leasingowe mogą sfinansować różny sprzęt sportowy, w tym bieżnie elektryczne, trenażery, rowery stacjonarne, steppery, poręcze czy atlasy do ćwiczeń. Najczęściej ich leasingiem są zainteresowane siłownie i kluby fitness, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby miejsce dla takiego sprzętu znalazło się również w biurze. Pracownicy będą wtedy mogli podczas przerw w pracy zadbać o swoje zdrowie i kondycję, a także rozładowywać stres zawodowy.

Ekspres do kawy

Jest to inwestycja przydatna nie tylko w restauracjach i kawiarniach, lecz także w każdym biurze. Dobry ekspres do kawy może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Zamiast kupować go za gotówkę i zamrażać kapitał, lepiej opłacać nieduże raty leasingowe.

Samolot lub śmigłowiec

Przedmiotem leasingu mogą być nawet najbardziej kosztowne inwestycje, w tym samoloty i śmigłowce. Wykorzystywane są zwłaszcza w branży lotniczej, transportowej, wojskowej i turystycznej. Przydają się także w firmach międzynarodowych, które prowadzą działalność w różnych częściach świata.

Smartfon

W leasing można też wziąć tańsze przedmioty, np. smartfony – nawet takie o wartości 1000 zł. Urządzenia te nie tylko usprawniają komunikację, lecz także pozwalają korzystać z nowoczesnych technologii, które automatyzują i usprawniają procesy biznesowe. Są szczególnie przydatne w branży kreatywnej, IT, usługowej oraz e-commerce.

Maszyna do lodów

Jest to środek trwały, który można wykorzystywać w sezonowej działalności gastronomicznej. Maszyna do lodów przyda się zwłaszcza w restauracjach, kawiarniach i cukierniach. Automat może być wyposażony w dodatkowe funkcje, np. przygotowywania mrożonych jogurtów czy shake’ów.

 

 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *